Medva Homepage
שפה:  עברית / English
Medva Homepage
אודות מדבא
חברת מדבא מדידות והנדסה בע"מ הינה מן המובילות והמקצועיות בענף המיפוי, המדידות, והפוטוגרמטריה בישראל. החברה נוסדה בשנת 1999 משילובם של שני משרדי מודדים בעלי נסיון של מעל ל - 40 שנה – משרד שמעון ורזגר ומשרד אריה פישמן, מודדים מוסמכים. לחברה מחלקת פוטוגרמטריה, בראשה עומד מר מוטי אליהו, שותף נוסף בחברה. החברה מונה כ - 40 עובדים הכוללים צוותי מדידות שדה, מודדים מוסמכים, מהנדסים, אדריכלים, מומחי מערכות מידע גיאוגרפיות (ממ"ג/GIS), צוותי GPS, צוותי צילום אויר, מפענחים פוטוגרמטריים, מתכננים ושרטטים.

בבעלות החברה כל הציוד הנדרש לבצוע ופענוח צלומי אויר: מטוס המותאם לצלומי אויר, מצלמה אוירית לצילום מגבהים, מאושרת על ידי המרכז למיפוי ישראל, וכן מעבדה הכוללת את מכלול הפתרונות הנדרשים לפענוח והפקת אורתופוטו ושאר נגזרות הצילום האוירי. כל אלה מקנים לחברה יכולת ייחודית לביצוע וניהול כולל של פרוייקטים עתירי שטח: החל משלב תיכנון טיסה, הצילום האווירי והמדידות הקרקעיות, המשך בהפקה משרדית של שלל תוצרי עבודה ובסיסי נתונים מגוונים וכלה באפיון, הקמה ותפעול שוטף של מערכות GIS מתקדמות, מקומיות ומבוססות אינטרנט.

כחברה ותיקה ובעלת נסיון עשיר בתחומי המיפוי והמדידה המסורתיים, משלבת כיום מדבא נדבך נוסף של כלים ומתודולוגיות עבודה מתחומי הגיאו-אינפורמציה ומערכות המידע. כלים אלו מאפשרים לחברה להתאים ללקוחותיה מגוון פתרונות העונים על צרכיהם היחודיים. בהתאם לדרישות הלקוח, וכחלק מתהליך האפיון, מותאמים פתרונות אלו לסביבת העבודה הדרושה (Desktop/Web) כמו גם פתרונות המותאמים לאנשי השטח, בעזרת פלטפורמות Mobile שונות. כלים אלו נועדו לתת מענה לצרכי השליטה, הבקרה וניהול המידע עבור פרויקטים עתירי שטח, על מכלול מקורות המידע הכרוך בהם, ומאפשרים ללקוח גישה נוחה וקלה למקורות המידע המגוונים הנדרשים לשם מימושו ופעילותו השוטפת של הפרויקט.

מחלקות החברה
מחלקת פוטוגרמטריה
מחלקת הפוטוגרמטריה כוללת צוותים של מפענחים פוטוגרמטרים מנוסים, ומורכבת ברובה יוצאי יחידת המיפוי הצה"לית. בנוסף, ניתן למצוא במחלקה אנשי עיבוד תמונה וכן שרטטים המתמחים בעיבוד מידע פוטוגרמטרי, תוך התאמתו לסטנדרטים ונוהלי הגשת תכניות מקובלים.
מחלקת מדידות שדה
צוותי מחלקת מדידות השדה של החברה מורכבים מאנשי שטח ותיקים ומנוסים, בעלי נסיון במאות פרויקטים, בארץ ובעולם. לאנשינו התנסות במגוון תחומי המדידות (מדידות חוץ ופנים וכן מדידת חזיתות), בתנאי שטח מגוונים, תוך שימוש בכל כלי ועזרי המדידה הנפוצים כיום (GPS, Total Station וכו').
מחלקת קדסטר
מחלקת פרצלציה/קדסטר של חברת מדבא עוסקת בכל הקשור לנושא הסדרי ורישום המקרקעין. למדבא נסיון ארוך שנים בתחום זה בניהול בעלויות קרקע, במגוון רמות – אדמות מדינה כמו גם בבעלות פרטית (לחברה נסיון בביצוע רישום והסדר מקרקעין גם באזורים שמעבר לקוו הירוק). במחלקה עובדים מהנדסים גיאודטיים ומומחים בתחום המשפט עם התמחות בנושאי מקרקעין. מדבא משלבת מגוון טכנולוגיות מתחום מערכות המידע הגיאוגרפיות לצרכי נהול, מעקב ומימוש הסדרי המקרקעין של לקוחותיה. לחברה היכרות מעמיקה ונסיון עשיר בתחום, עבור לקוחות ציבוריים ופרטיים כאחד.
מחלקת אורתופוטו
למחלקת האורתופוטו של החברה נסיון רב בתחום הצילום האוירי והפקת אורתופוטו, נסיון המתפרס על פני כ–140,000 קמ"ר, במגוון משימות צילום, ארץ ובחו"ל. במחלקה ניתן למצוא אנשי צילום (עם נסיון של מאות שעות טיסה תחת תנאי מזג אוויר מגוונים), גריפקאים ומעצבים. בנוסף, לצוות המחלקה נסיון רב ומעשי בהתאמתם של מגוון מטוסים לצרכי משימות הצילום.
מחלקת GIS
לאנשי מחלקת ה GIS של החברה היכרות מעמיקה ונסיון רב בשילוב של עולם מערכות המידע הגיאוגרפיות עם תחום המדידות והמיפוי. בנוסף, כמשרד בעל נסיון עשיר בפרויקטי תכנון, רותמים אנשי המחלקה מגוון כלי וטכניקות GIS, לטובת תהליכי תכנוניים, הן ברמה הלאומית (תכניות מתאר ארציות ומחוזיות) והן ברמה המקומית (תב"ע ותכניות מפורטות אחרות). במחלקה פותחו מגוון כלים מבוססי Desktop, WEB ו – mobile, המסייעים בניהול הפן המרחבי של פרויקטים עתירי שטח, בארץ ובעולם. כמשרד בעל יכולת מענה על מכלול הצרכים הנדרשים להוצאתם לפועל של פרויקטים עתירי שטח, מוסיף תחום ה GIS נדבך טכנולוגי חשוב במעלה לארגון, אחסון וניתוח המידע.
בעלים והנהלת מדבא
בעלים
שמעון ורזגר
בעלים, מודד מוסמך, מודד מבקר ומשפטן.
בוגר בית הספר הגבוה למדידות בחולון (1968), מודד מוסמך (רשיון מספר 418). בעלים של משרד פרטי מאז שנת 1974, ומאז שנת 1999 שותף בכיר בחברת מדבא מדידות והנדסה. מר ורזגר הוא בוגר הפקולטה למשפטים במכללת שערי משפט בהוד השרון ובעל תואר LL.B (2004). כמשפטן, משמש שמעון ורזגר כעד מומחה מטעם בתי משפט במגוון תיקים בנושאי מקרקעין. החל משנת 2004 משמש כמודד מבקר מטעם המרכז למיפוי ישראל.
אריה פישמן
בעלים, מודד מוסמך, מגשר, התמחות שימור.
בוגר בית הספר הגבוה למדידות בחולון (1966), מודד מוסמך (רשיון מספר 368). בשנת 1975 היה ממקימי חברת "עידן מחשבים", החברה הפרטית הראשונה בארץ שסיפקה שרותי חישוב ושרטוט אוטומטיים למדידות והנדסה. בשנת 1975 החל את דרכו כמודד עצמאי והקים את חברת "אויומפ", מכון למיפוי מצילומי אויר לביצוע מדידות קרקעיות (בשותפות עם אריה דינור). מאז שנת 1999 אריה הוא שותף בכיר בחברת מדבא מדידות והנדסה. בשנת 2001 סיים את לימודי הגישור למנהלים, במסגרת בית הספר למנהלים של האוניברסיטה הפתוחה. בשנת 2008 סיים את לימודי התעודה בתכנית בנושא שימור המורשת הבנויה, בפקולטה לאמנויות באוניברסיטת תל אביב.

כחלק מפעולותיו לשימור מורשת מקצוע המדידות, ההנדסה ותולדות הצילום בארץ, הקים אריה מוזיאון ייחודי ועשיר. המוזיאון, הממוקם במשרדי חברת מדבא, מכיל עשרות מכשירי מדידה ושרטוט עתיקים וכן צילומים היסטוריים, חלקם צולמו על גבי זכוכית ואחרים סטריאוסקופים. בנוסף, ניתן למצוא במוזיאון אוסף מפות עתיקות, שהפריטים בו פותחים אשנב לחיי ונופי ארץ ישראל (בדגש על ירושלים) והלבנט משלהי המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20.
מוטי אליהו
הנדסאי, בוגר יחידת המיפוי בצה"ל, תואר ראשון מדעי החברה/ניהול.
בשנת 1988 סיים לימודי אדריכלות במסלול הנדסאי אדריכלות במכללה הטכנולוגית אורט גבעתיים. עם גיוסו לשירות הצבאי, שובץ ביחידת המיפוי של צה"ל, במסגרתה סיים קורס פוטוגרמטריה, ועסק בתחום המיפוי הפוטוגרמטרי המבצעי ופענוח תצלומי אויר. עם סיום שירותו הצבאי, עבד בחברת "טכנולוגיות מיפוי" ובמסגרתה נשלח כמדריך לסניף החברה בארה"ב. בשנת 1999 נמנה על צוות מקימי חברת מדבא, ומאז משמש כמנהל שותף של החברה. בפעילותו בחברה, מוביל מוטי את תחום צילומי האויר, הפוטוגרמטריה וייצור אורתופוטו.
הנהלה
גל אברהם
CTO ומנהל מחלקת GIS
PhD, התמחות מערכות מידע גיאוגרפיות וחישה מרחוק.
את לימודי סיים במחלקה לגיאוגרפיה באוניברסיטת בר אילן (2012). לגל ניסיון של מעל ל-10 שנים בתחומי המיפוי, מערכות המידע הגיאוגרפיות ובסיסי הנתונים המרחביים, עבור מגוון פרויקטים החל מהרמה המקומית ועד לרמה הלאומית, במסגרות מחקריות, ציבוריות ופרטיות, בארץ ובחו"ל. בשנים האחרונות מתמחה גל בפתרונות מתחום מערכות המידע לצרכי ניהול ובקרה בפרוקטים עתירי שטח וכן ברתימתם לתחום ההסדר ורישום המקרקעין.
גנאדי ליבסטר
מנהל מחלקת פרצלציה/קדסטר
מהנדס מדידת מכרות ומחצבות, מודד מוסמך.
את הכשרתו המקצועית רכש גנאדי באוניברסיטה הטכנית למכרות ומחצבות של קריווי-רוג (Krivoy-Rog), אוקריאניה, ובה השלים לימודים המקבילים ללימודי תואר שני. את המסלול המקצועי המשיך גנאדי במסגרת מוסד לימודים זה, עד לעלייתו ארצה בשנת 1992. בשנת 1995 החל גנאדי לעבוד במשרד מדידות שמעון ורזגר כאשר עיקר עיסוקו היה בתחום החישובים – עיבוד נתוני צוותי המדידה בשטח לקראת הטמעתם בתוצרי מיפוי שונים. מאז הקמתה של חברת מדבא בשנת 1999, משמש גנאדי כראש מחלקת פרצלציה/קדסטר. בשנת 2005 הוכר גנאדי כמודד מוסמך מטעם המרכז למיפוי ישראל (מספר רשיון 1190).
אלכס גרין
מנהל מחלקת מדידות שדה
מהנדס רכבות.
את הכשרתו המקצועית רכש אלכס באוניברסיטה לתכנון מכונות הנדסיות לתחבורה בריאנסק (Брянск), רוסיה, בה השלים לימודי מהנדס לתואר שני בחישוב ובנייה של קרונות. את מסלולו המקצועי החל אלכס במסגרת מפעל המתמחה בתחום זה. בשנת 1990 עלה אלכס לישראל. לאחר לימודי האולפן החל לעבוד, בשנת 1991, במשרדו של מודד אריה פישמן כאיש צוות שדה. במסגרת עבודתו התמקצע בתוכנות בסביבת ה-CAD. מאז הקמתה של מדבא בשנת 1999, משמש אלכס כמנהל מחלקת מדידות שדה, האחראי על הכנת חומרי הרקע לקראת יציאת צוותי העבודה לשדה, קליטה של החומר עם חזרתם, חישוב והטמעת הנתונים בתוצרי המיפוי השונים במשרד וכן מלווה את עבודתם השוטפת של צוותי השרטוט.
אלכס פרלמן
מנהל פרויקטים מיוחדים
מהנדס גיאודט, מודד מוסמך.
בשנת 1990 עלה עם משפחתו לישראל. את הכשרתו המקצועית החל אלכס בשנת 1996 במסגרת קורס טכנאי מדידות מטעם משרד העבודה, במכללת ויניק, שליד בי"ס מקווה ישראל. בשנת 1999 החל את לימודי ההנדסה הגיאודטית במסגרת מוסד הטכניון, אותם השלים בשנת 2003, עת הוכר כמהנדס גיאודט. מאז חודש אוקטובר 2003, עובד אלכס בחברת מדבא. בשנת 2005 עם סיום תקופת ההתמחות, הוכר אלכס כמודד מוסמך מטעת המרכז למיפוי ישראל (מספר רשיון 1220). במסגרת תפקידו משמש אלכס כאחראי הקמה, תפעול וניהול של רשתות בקרה, ניהול מערך ה-GPS, ניהול פרויקטים הנדסיים ארוכי טווח.
רונן צרף
מנהל מחלקת אורתופוטו
הנדסאי צילום.
בעל תואר הנדסאי צילום טכני ומדעי מטעם המכללה לצילום קריית אונו (1998). עם סיום לימודיו החל לעבוד בתחום צילומי האוויר והמיפוי במגוון חברות. לרונן נסיון בתחום צילומי אוויר, תהליכי פתרון גאוגרפים, ייצור אורתופוטו ועיבוד תמונה. מאז שנת 2007 עובד בחברת מדבא, בתחילה כאחראי לתהליך ההטמעה של מערכת צילום אווירית וסביבת ה-GIS הנלוות, וכיום מנהל את מחלקת הצילום והאורתופוטו, המתמחה בהתמודדות עם פרויקטים ומשימות צילום רחבי היקף, בארץ ובעולם.-GIS הנלוות, וכיום מנהל את מחלקת הצילום והאורתופוטו, המתמחה בהתמודדות עם פרויקטים ומשימות צילום רחבי היקף, בארץ ובעולם.
מאור סחייק
מנהל כספים
רואה חשבון, B.A כלכלה.
בעל תואר ראשון בכלכלה מהמכללה למנהל ראשון לציון (1997). עם סיום לימודיו, החל את שלב ההתמחות כמנהל ביקורת במסגרת משרד רו"ח פאהן-קנה, ומשרד רו"ח קוסט-פורר. בשנת 2000, הוסמך כרואה חשבון. בהמשך היה שותף בהקמת סניף ישראלי של חברה בינלאומית בתחום מיסוי בינלאומי. מאז שנת 2008 משמש מאור כמנהל הכספים בחברת מדבא.
אברהם חביב
מנהל מחלקת פוטוגרמטריה
הנדסאי אדריכלות, B.A מנהל עסקים.
יליד 1970, ישראל. בשנת 1990 סיים את לימודי האדריכלות במסלול הנדסאי באורט טכניקום, גבעתיים. עם גיוסו לשירות הצבאי שירת ביחידת המיפוי של צה"ל בתחום פענוח שטח ועזרים. במסגרת זו רכש ניסיון רב בתחום הפענוח והפוטוגרמטריה, עד לשחרורו בשנת 2002. לקראת סיום שירותו הצבאי סיים את לימודי התואר הראשון במנהל עסקים. מאז שנת 2002 משמש אבי כמנהל מחלקת פוטוגרמטריה בחברת מדבא מדידות והנדסה.
שלי ורזגר
מנהל פרויקטים
B.Sc מדעי הים והסביבה הימית.
שלי החל את עבודתו בחברת מדבא בשנת 2006, כמנהל לוגיסטי בפרויקטים רחבי היקף מתחום המדידות וההנדסה. כחלק מעבודתו, נדרש שלי לתיאום עם גורמים ורשויות מקומיות וכן להבטחת פריסתו והתקנתו של הציוד לקראת תחילת העבודה, בחלקה באזורים מרוחקים חסרי תשתית בסיסית. בשנת 2007 שב ארצה לקראת לימודי BSc., במדעי הסביבה והים, מכללת רופין. עם סיום לימודיו בשנת 2009, שב לעבודה במסגרת מדבא והחל להתמחות בתחום מערכות המידע הגיאוגרפיות. במקביל, משמש שלי כמנהל פרויקטים מתחום המדידות וההנדסה בחברה.